Kdo chce i v pokročilejším věku vypadat k světu, neobejde se nejen bez pravidelného cvičení a pestré stravy, ale ani bez kosmetiky. Ta může mít celou řadu forem. Velmi populární jsou dnes například produkty označované jako bio.
Tradiční kosmetika je i dnes na světových trzích stále číslem jedna. Nejenže jsou na ni lidé zvyklí, ale zároveň je poměrně levná. Navíc se může pyšnit úžasnou vlastností rychle retušovat nedostatky, což leckdo ocení. Má však i celou řadu negativ, kvůli kterým je dobré začít alespoň uvažovat o jiných alternativách.
Problémy s klasickou kosmetikou mývají hlavně lidé s citlivější pokožkou. V tradičních kosmetických přípravcích se totiž ukrývá celá řada umělých látek, jež mohou působit dráždivě. Toto se děje hlavně u výrobků s nižší cenovkou, ovšem dráždit mohou i exkluzivní produkty. I v nich se totiž nachází syntetika.
Ta navíc zabraňují v efektivnímu vstřebávání zdraví prospěšných látek typu vitamíny či minerály do pokožky. Běžná kosmetika tak sice dokáže lecjaký neduh zakrýt, avšak s výživou kůže je na tom bledě.
V tomto ohledu je biokosmetika mnohem dál. Nejsou v ní totiž obsaženy žádné parabeny, ftaláty či další syntetické chemikálie. Biokosmetika se skládá výhradně z přírodních produktů, jež pokožku nejenže nedráždí, ale naopak jí dodávají výživu. Díky tomu se může člověk po déle trvajícím užívání biokosmetiky zbavit dlouhodobých kožních nešvarů.
Ekologie je dnes minimálně na evropském kontinentu tématem číslo jedna. Není tedy divu, že se v současnosti výroba prakticky čehokoliv předělává tak, aby byla co nejšetrnější k přírodnímu prostředí. A produkce tradiční kosmetiky není výjimkou.
I tak však vzniká během tohoto procesu celá řada skleníkových plynů, nemluvě o energetické náročnosti.
Biokosmetika nezatěžuje přírodu prakticky vůbec. Vyrábí se pouze z přírodních složek, jež jsou navíc pěstovány ekologickou metodou, tedy bez chemických postřiků.
Komentáře