Co je kratom ? Jedná se o sušené a jemně mleté listy stromu s latinským názvem Mitragyna Speciosa.
Jednotlivé druhy kratomu se od sebe odlišují barvou. Právě to vám napoví, jaký má konkrétní kratom obsah alkaloidů a za jakým sběratelským účelem si ho pořídit.
Jestliže si do internetového vyhledávače zadáte heslo „kratom prodej“ vyskočí vám celá řada prodejců. Je jistě jasné, že mezi nimi může být zásadní rozdíl, a ne všichni budou skutečně solidní. Hledání nám může tak trochu znesnadnit legislativa.
o Vzhledem k tomu, že kratom není v našem státě uznán jako produkt ke konzumaci, není ani možné podávat určité informace.
o Je tedy zapotřebí se při výběru řídit několika důležitými kritérii.
Solidní prodejce kratomu by měl být schopen na požádání vám poskytnout potřebné informace. Pokud tvrdí, že prodává nejsilnější kratom, pak by o tom měl mít nějaký důkaz v podobě certifikátu. Uvedený certifikát by měl být pravý. Mnohdy se stává, že je tento dokument pouze vypůjčený z jiných stránek.
Kratomový prášek se prodává v různých kvalitách a také různých silách. Jestliže hledáte běžný kratom, který patří mezi slabší, pak zvolte hodnotu alkaloidu Mitragyninu kolem jednoho procenta. Za silný kratom se považuje ten, který má obsah zmíněného alkaloidu 2 %.
· Pro začínajícího sběratele je jistě nejlepší variantou zvolit kratom s nižším obsahem alkaloidů.
V zásadě se kratom rozděluje na při základní druhy. Zelený kratom patří mezi nejpopulárnější především u studentů a manažerů. K oblíbeným patří také bílý kratom. Červený kratom si kupují sběratelé, kteří chtějí vysoký obsah alkaloidu 7-OH.
o Červený kratom se vyrábí trochu náročnější metodou.
o Zatímco listy pro bílý a zelený kratom se hned po sběru suší, listy pro červený kratom procházejí ještě před sušením fermentací.
- Tím se zvyšuje množství žádoucích látek.
- Červenéhý kratom je v podstatě opakem bílého nebo zeleného kratomu.
V nabídce některých kratom e-shopů můžete najít také další sběratelské rarity, kterými jsou například černý nebo zlatý kratom.
Komentáře